יום שני, 7 באוקטובר 2013

א' ב' של ניהול מלאי זה רישום רישום רישום

ניהול מלאי מאפשר לעסק לעקוב אחר הציוד והמוצרים הנמצאים ברשותו, להתכונן לעבר שנת העסקים הבאה, ולפקח על הוצאות והכנסות.

חשוב מאוד לבצע ניהול מלאי באמצעות גורם מקצועי הבקיא בתחום של הנהלת חשבונות, וזאת בשל מספר סיבות:

  •           בעזרת הנהלת חשבונות ניתן לנהל לא רק את המלאי אלא גם את הספקים, הלקוחות והפריטים. 
  •       ניתן להשוות בין המלאי לבין מחירונים, מחירוני בסיס, עמלות סוכנים, הנחות, הטבות ומבצעים מיוחדים
  •     אפשר להפיק את כל הסוגים של מסמכי מכירה, לרבות חשבוניות מס, קבלות והפקדות, תעודות משלוח, חשבוניות עסקה וחשבוניות מס קבלה.


לצד הסיבות הללו יש לציין כי רק באמצעות ניהול חשבונות מקצועי יכול העסק לבצע ניהול מלאי מורחב. המשמעות היא טיפול בפריטים ומחסנים ללא הגבלה, תוך פיקוח וניטור מערכת תנועות מלאי לכניסה, יציאה והעברה בין מחסנים במהירות ובנוחות. מהבחינה הזו ניתן למצוא ממשק משותף בין עבודות ניהול חשבונות לבין תחום הלוגיסטיקה. בסופו של דבר, מטרת העסק המבצע ניהול מלאי היא לייעל את התהליך, ולקצר אותו ככל האפשר.
המערכות המתקדמות של ניהול מלאי
ניהול חשבונות מבטיח שימוש במערכות מתקדמות של ספירות מלאי. הוא מנפיק חבילת דוחות לניהול מלאי הכולל את ערכו של המלאי, מלאי איטי להמלצות רכש, יתרות שליליות וחיוביות וכדומה. היתרונות הללו באים לידי ביטוי בחיסכון משמעותי על תהליכי ניהול המלאי, הן בקרב ארגונים קטנים והן בקרב חברות ועסקים בהיקף בינלאומי.

הנהלת חשבונות היא חלק בלתי נפרד מתהליך ניהול המלאי. אפשר לראות זאת באופן בו מנהל חשבונות מטפל בתהליך קדם המכירה, מנהל את הזדמנויות המכירה, ועוזר ללקוח בגיבוש הצעות מחיר והזמנות. תפקידו של מנהל החשבונות הוא להציג בפני הלקוח את כל הנתונים בצורה ברורה ונגישה. הלקוח מגדיר סדרי עדיפויות ורשימת פעולות, כאשר בסוף השנה מתבצעת השוואה מסודרת בין כל הפעולות הללו לבין המלאי של העסק.
היערכות נכונה לספירת מלאי בעסק

מערכת הנהלת חשבונות המגויסת לטובת ניהול מלאי מייצרת עוד מספר יתרונות שכדאי להתייחס אליהם. ראשית, ניהול חשבונות מאפשר הנפקת דוח גבייה מפורט והתאמות כרטסת לקישור בין החשבוניות לקבלות. לאחר מכן ניתן להפיק באופן אוטומטי מכתבים לחייבים, לספק הצעות מחיר מנומקות על רכש ולהציג תעודות משלוח, חשבוניות ותשלומים לספקים.

רואה חשבון יכול לשנות ולייעל את תהליכי ניהול המלאי עבור העסק. על מנת לנצל את היתרונות הללו כדי לפנות אל רואה חשבון המכיר את התחום ובקיא בנושא. המאפיינים של ניהול מלאי משתנים כמובן בין כל עסק, אך ישנם עקרונות ברורים הנשארים זהים. אף עסק אינו יכול להרשות לעצמו לוותר על ניהול מלאי בצורה מקצועית ואמינה.


לסיכום, היערכות לספירת מלאי דורשת התגייסות משותפת של כל העובדים ופנייה אל אנשי מקצוע. בנוסף, מומלץ מאוד להקצות רואה חשבון אשר יעזור ללקוח בעת ניהול מלאי בהיקף הרלוונטי לסוג הפעילות המתבצעת. 

למידע נוסף אתם מוזמנים להיכנס אל שמעון הושיה רואה חשבון : http://www.s-h.co.il/%D7%94%D7%A0%D7%94%D7%9C%D7%AA_%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה