יום רביעי, 2 ביולי 2014

הנהלת חשבונות בתקופת החופש הגדול

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם חופשת הקיץ מהגן ובית הספר על כל המשתמע מכך. אין זה סוד כי החופש הגדול מייצג
את התקופה הטובה ביותר עבור הילדים ובני הנוער, אך רוב ההורים רואים מול העיניים דווקא את המשמעות הכלכלית. חודשים יולי ואוגוסט נחשבים מלאים בהוצאות בלתי צפויות ודורשים ללא כל צל של ספק היערכות פיננסית מדויקת למדי. הורים צעירים ומבוגרים מכירים היטב את המשמעות של הנהלת חשבונות לקראת תקופת החופש הגדול וגם אחריה.

ראשית, כדאי למנות את ההוצאות מהן אפשר להימנע גם במהלך תקופה עמוסה כמו החופש הגדול. אין צורך להתפזר לחלוטין בתוך התא המשפחתי או להסיר כל חסמים אשר נשארו עומדים במהלך שנת הלימודים. שנית, יש להרגיל את הילדים לחסוך בהוצאות חשמל ומים גם אם הם נשארים בבית לאורך שעות ארוכות למדי, לבדוק אפשרות של רכישת כרטיסים להופעות ואתרים בהנחה, ולגייס חברים והורים נוספים עבור קניות קבוצתיות לצורך הענין.

טיפים להנהלת חשבונות משפחתית

הנה כמה טיפים אשר יכולים לעזור לכל משפחה אשר מעוניינת לחסוך גם בתקופת החופש הגדול בצורה הטובה ביותר שיש:
א. אירועים חינמיים – הרבה חברות מסחריות עורכות אירועים חינמיים לילדים במטרה להשיג יחסי ציבור חיוביים, לשווק מוצר חדש או להציג שירות מהפכני. מאות אלפי שקלים מושקעים באירועים הללו ואין סיבה לוותר עליהם.
ב. הגדרת מטרות וצרכים – החופש הגדול מקנה להורים הזדמנות ללמד את הילדים על סדר עדיפויות. אפשר לבקש מהילדים להגדיר מטרות וצרכים, לקבוע אילו אירועים או אטרקציות חשובים יותר מאחרים, וכך להשקיע בהנהלת חשבונות קונקרטית ויעילה.

ג. חלוקת חופשים – רוב ההורים נוטים לקחת ימי חופש ביחד על מנת לבלות עם הילדים בחופש הגדול. זו טעות אשר עלולה לעלות בהפסדים של אלפי שקלים עבור התא המשפחתי. אפשר למנוע את ההפסדים הללו אם מחלקים את החופשים בין ההורים. לחילופין, כדאי לצבור ימי חופש, וכך להבטיח כיסוי מלא על ההוצאות של הבילויים, הטיולים או הביקורים באטרקציות השונות ברחבי הארץ.

תגובה 1:

  1. תודה רבה על המידע.
    החופש הגדול הוא באמת אחד החלקים הקשים ביותר בשנה להנהלת חשבונות אפילו למנהל חשבונות סוג 2 (מתקדם). היום כמעט בכל קניון יש במהלך החופש הגדול הפעלות לילדים, כמובן שהקטנים יותר. הילדים הגדולים פחות מסתובבים עם ההורים.
    תמיד אפשר לתכנן טיולים בטבע כאלה שגם יתנו לכם את ההרגשה המשפחתית וגם יתנו את האפשרות לתכנן טיול שאינו כולל הוצאת סכומים גדולים.
    המחשבה של לשתף את הילדים בהחלטות ולקבוע איזה אירועים או אטרקציות יותר חשובים להם היא מאוד טובה. במצב שבו אתם תקבעו לילדים מה עושים ואיך ואיפה הם לפעמים יהיו אנטי וזה דבר שמאוד יפגע באווירה, ככה גם יכול להיות שאחד הילדים יותר יתחבר לפעילות ואחד פחות. כאשר הם קובעים יחד איתכם אתם שומעים מה הם אומרים ואז כל הילדים ביחד בוחרים והסיכוי שאחד הילדים יהיה אנטי פוחת!

    השבמחק